• Wie zijn wij
  • Uw rechten en plichten
kleiner groter print

Eleos verleent zoveel mogelijk medewerking aan wetenschappelijk onderzoek, met name als dat gericht is op de ontwikkeling van kennis over (de hulpverlening aan) haar doelgroep.
Onderzoek dient aan een aantal criteria en voorwaarden te voldoen, om een goed resultaat zoveel mogelijk te bevorderen en negatieve effecten te voorkomen.

Bestaat er zoiets als een ‘gereformeerde depressie’?
Het betreft een vervolgonderzoek op het onderzoek van drs. A.A. de Lely dat in 2005 bij Eleos werd gestart.  In genoemd onderzoek werden belangrijke verschillen in symptomatologie gevonden tussen bevindelijk gereformeerde en niet kerkelijke depressieve patiënten. In huidig onderzoek wordt dit nogmaals geanalyseerd, maar patiënten worden nu uitgebreider onderzocht met een aantal psychologische testen, waardoor meer inzicht kan worden verkregen in (oorzaken van) de eerder gevonden verschillen.

  • Onderzoekers
    Mw. dr. E.H.M. Eurelings-Bontekoe, Universiteit Leiden & drs. A.A. de Lely, psychiater Eleos
    mw. M. de Pater, psycholoog i.o.
  • Startdatum
    01-01-2008
  • Geplande einddatum
    Onbekend (gestreefd wordt naar 50 patiënten in elke groep) 
  • Begeleider vanuit Eleos
    Drs. A.A. de Lely, psychiater 
  • Externe begeleider
    Dr. E.H.M. Eurelings-Bontekoe, Universiteit Leiden
  • Bemoeienis geledingen Eleos
    Ambulante Zorg VZ, vestiging Dordrecht

Onderzoek naar de relatie tussen religieuze wanen en een (strikt) religieuze achtergrond
De onderzoeksvraag is of religieuze wanen vaker voorkomen bij psychotische ouderen met een religieuze achtergrond. Tevens wordt onderzocht of het beloop gecompliceerder is. 

  • Onderzoeker
    Mw. drs. A. Noort, psychiater
    De Grote Rivieren
    Touwbaan 11
    4205 AB Gorinchem
    Tel: 0183-654100
    e-mail: noort.a@planet.nl  
  • Geplande begindatum
    December 2005 
  • Geplande einddatum
    Onbekend 
  • Begeleider vanuit Eleos
    Mw. drs. E.S.P.P. Pieters-Korteweg  
  • Externe begeleiding
    Prof. dr. A.T.F. Beekman, psychiater GGZ Buitenamstel Valeriuskliniek
  • Bemoeienis geledingen Eleos
    Ambulante Zorg VZ, vestigingen Dordrecht, Goes